Helista+372 5557 7338

Põiepõletiku osteopaatiline ravi

Tsüstiiti (põiepõletikku) peetakse (ühiskonnale) ohutuks haiguseks, sest ta allub hästi ravile ja kulgeb praktiliselt jälgi jätmata. Kuid ebaõige ravi korral võib haigus end uuesti tunda anda juba mõne nädala pärast. Ometigi on naised veendunud, et peale korduvat tableti ja mikstuuri võtmist kõik normaliseerub. Kuid see ei ole nii.
Tsüstiidi ravi tuleb läbi viia spetsialisti valvsa juhtimise all, manipulatsioonid ise peavad olema järjepidevad ja metoodilised. Ainult sellisel juhul õnnestub vabaneda vaevustest ja kõigist kaasnevatest ebameeldivatest sümptomitest. Naised rahuldavad oma vajadusi (urineerivad) sagedamini kui mehed, seetõttu on neil enam kalduvus tsüstiidi tekkeks, sest kusepõis on rohkem allutatud bakterite, mikroobide ja viiruste toimele. (Need faktorid provotseerivad tsüstiidi teket naisel. – pole tõenäoliselt vaja, kordab.)
Kalduvus tsüstiidi tekkeks naistel on seotud ka selle piirkonna anatoomiliste iseärasustega, tihtipeale tsüstiit tekib peale sünnitust, raskuste tõstmist, pärast liidete teket günekoloogiliste haiguste ning keiserlõike järgselt ja kõndimisel kõrgetel kontsadel (sel juhul surub peensool peale kusepõiele).

Mehed omakorda on palju vähem ohustatud tsüstiidist, kuid mõningal määral esineb seda haigust ka neil. Tsüstiidi esinemine ei sõltu tugevama soo esindajatel vanusest. Haigust vallandab hooletu suhtumine isiklikku hügieeni noorukieas. Täiskasvanud meestel võivad kaebused tekkida prostatiidi (eesnäärme põletiku) tüsistusena. Haiguse tekitajateks võivad olla ka mõningad haigused, mis kahjustavad urotrakti (kuseteid).
Millega osteopaatia aitab tsüstiidi puhul. (?)
See meetod ei rõhuta oma tähelepanu patogeensetele mikroobidele, mis kusepõide sattununa tekitavad põiepõletikku. Osteopaatia abil püüab arst normaliseerida kusepõie ja organismi tööd tervikuna selliselt, et nad suudaksid iseseisvalt vastu seista haiguse ägenemisele ja arenemisele.
See saavutatakse tänu mitmes suunas töötamisele:
– kõrvaldatakse veenistaas. (See faktor on omane praktiliselt kõikidele planeedielanikele, ka nendele, kes peavad end täielikult terveks – seda lauset ei ole tõenäoliselt vaja). Kui ei ole normaalset vereplasma äravoolu väikse vaagna piirkonnas, siis võib häiruda tema funktsionaalne võimekus ja ilmuda patogeensed mikroobid.
– vabanetakse lümfistaasist. Neid manipulatsioone kasutatakse koos ülalmainitud viisil.
– nihkunud kusepõie anatoomilise asendi normaliseerimine (liited, armistumine, siseorganite allavajumine)
– kusepõie verevarustuse normaliseerimine
Seega osteopaatia aitab vabaneda tsüstiidi süva tekkepõhjustest, mis on seotud anatoomils-füsioloogiliste individuaalsete iseärasustega.
Loomulikult antibakteriaalne ravi ei ole vähetähtis, kuid see aitab haigusest võitu saada ajutiselt, sest sagedamini haigus tekib uuesti (uute jõududega – ei tõlgi).